Зміст:

 

Що таке SoftShell?

Що таке HardShell?

Як та коли носити Hardshell та SoftShell?

SoftShell-одяг відрізняється від традиційних матеріалів завдяки своїй конструкції та функціональності. Він забезпечує легкість, водонепроникність, бездоганний захист від вітру. Верхній одяг з технологічної тканини софтшелл здобув популярність не тільки у спортсменів та мандрівників, а й у шанувальників стилю «outdoor».

Що таке SoftShell?

Термін SoftShell в перекладі з англійської означає м'який шар, оболонка. Його запропонували фахівці американської компанії Patagonia. В основі матеріалу високотехнологічні синтетичні волокна таких тканин, як поліамід, лайкра, поліуретан, поліестер. Технологія виробництва передбачає накладання міцного захисного лицьового шару на м'якший, що зберігає тепло і добре відводить вологу.

 

Першою ідея про створення універсального матеріалу прийшла до альпіністів в кінці ХХ століття. Вони хотіли змінити кількість шарів одягу. Сучасний Softshell це симбіоз двох-трьох шарів різних за складом матеріалів, що щільно переплітаються між собою. Матеріал може складатись з кількох шарів і має унікальні властивості:

  • верхній - виготовляється з вітронепродувних та водовідштовхувальних тканин та забезпечує надійний захист від негоди;
  • середній - це мембрана, яка сприяє збереженню тепла тіла, одночасно мінімізуючи ризик перегріву;
  • внутрішній шар - це м'який на дотик фліс, який забезпечує збереження тепла навіть у найхолоднішу погоду.

Софтшелл використовується не тільки для пошиву одягу, але і для виготовлення аксесуарів, взуття, речей для туризму.

Плюси та мінуси SoftShell

SoftShell-матеріали мають еластичну структуру, що забезпечує свободу руху та комфорт під час активних дій. Такі тканини ефективно відводять вологу від тіла назовні, що дозволяє зберігати сухість. Також є інші переваги високотехнологічних матеріалів:

  • висока міцність і стійкість до пошкоджень;
  • легкість і компактність, що робить одяг зручним для носіння;
  • гарний захист від вітру завдяки щільному переплетенню;
  • підходить для широкого спектру активностей, від піших прогулянок до катання на лижах.

М'якість виворітної сторони одягу забезпечується тонковолокнистим мікроворсом, який залишається сухим навіть за інтенсивних фізичних навантажень.

Всі куртки і костюми такого типу поділяються на дві групи – важкі з особливою мембраною і легші, у яких вона відсутня чи присутня, але непродувна. Софтшелл перевершує мембранні матеріали по універсальності використання і стійкості до зношування. Проте одяг не є повністю водонепроникним і не призначений для сильних дощів. При великому мінусі він не забезпечує потрібну теплоізоляцію. Для збереження властивостей тканини софтшелл потрібно дотримуватись певних правил догляду.

Що таке HardShell?

 

 

Хардшелл – це тип верхнього одягу, призначений для захисту від екстремальних погодних умов. Мембрани й ламінати мають мікропористу структуру, пори якої до 20 000 разів менше молекули води та до 700 разів більше молекули водяної пари. Ці властивості гарантують, що вода не проникає крізь матеріал, одночасно дозволяючи водяній парі виходити.

На відміну від soft shell hard shell створений для максимального захисту від води, вітру та снігу.  В гірських умовах такий одяг добре тримає сильні пориви холодного вітру, а за наявності гарної мембрани здатний витримати до 4-6 годин зливи.

Плюси та мінуси HardShell

Матеріал ефективно блокує холодний вітер, запобігаючи переохолодженню та забезпечуючи комфорт при низьких температурах. Хардшел має високий рівень водонепроникності завдяки спеціалізованим мембранам (наприклад, Gore-Tex, eVent). Це дозволяє залишатися сухим навіть у сильний дощ. Одяг швидко сохне, що робить його практичним для повсякденного використання.

З іншого боку hardshell  має меншу повітропроникність. Це може спричинити накопичення вологи всередині, особливо при інтенсивних фізичних навантаженнях. Одяг жорсткий і не такий універсальний. До того ж ціна значно вище у порівнянні з софтшел.

Як та коли носити Hardshell та SoftShell?

Обираючи потрібний одяг, необхідно звертати увагу на особливості його використання.  Обидва варіанти можна носити в системі одягу “три шари”, яка передбачає такі елементи:

  • термобілизна – внутрішній шар;
  • фліс – середній шар, який відповідає за збереження тепла;
  • вітрозахист – зовнішній шар, він віддає вологу зовнішньому повітрю, одночасно захищаючи тіло від дощу і вітру.

SoftShell чудово підходить як середній шар під зовнішньою оболонкою HardShell коли йде сильний дощ. Розглянемо більш детально в яких погодних умовах краще підходить той чи інший тип одягу.

Hardshell – для максимального захисту від води

 

 

В суху та теплу погоду немає потреби в такому високому ступені захисту, який забезпечує HardShell. Проте одяг ідеально підходить для екстремальних погодних умов, таких як зливи або сильний вітер, надаючи відмінний захист від негоди. Він незамінний в гірських експедиціях, тривалих подорожах.

Hardshell зазвичай носиться над базовим і утеплювальним шарами. Обирайте точний розмір. Це забезпечить комфорт і свободу під час активності.

SoftShell – для активного руху в умовах невеликих опадів

SoftShell ідеально підходить для помірних температур, коли не дуже холодно і не дуже жарко. Він забезпечує достатню теплоізоляцію і захист від вітру, не перегріває тіло. Для софтшел утеплювальний середній шар не потрібен. Завдяки еластичності матеріал не сковує рухів, що особливо важливо при заняттях альпінізмом і скелелазіння. Також одяг підійде для велоспорту, бігу, трекінгу або на кожен день.

 

В протистоянні hardshell vs softshell складно обрати переможця, адже кожен вид одягу краще себе проявляє в певних умовах. Проте у співвідношенні ціни і універсальності софтшел буде кращим. Також можливо комбінувати обидва типи одягу для отримання максимального комфорту і захисту в різних умовах.

Тепер ви знаєте що таке softshell і як його носити. Залишилось тільки обрати якісний одяг в інтернет-магазині RAB.